Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Víme, že Syn Boží přišel a dal nám schopnost rozeznávat, abychom poznali, kdo je pravý Bůh. A jsme v tom pravém Bohu, protože jsme v jeho Synu Ježíši Kristu. On je ten pravý Bůh a věčný život. Bible - 1. list Janův 5,20

Kdo hledá, bývá očekáván. Kdo čeká, je jen nalezen.J. Seifert

Středa 25 květen 2005

Svátek: Viola

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Dobréjitro.cz

Zobrazit

Logika fobií

Agentury přinesly zprávu o mladé ženě za volantem, která uviděla na své noze pavouka, načež děsem z malého tvorečka strhla řízení a naprala to autem do stromu. Působilo by to komicky, nebýt faktu, že její spolujezdkyně to odnesla těžkým zraněním. To komedii dodalo nádech tragična.
Jenže, já se řidičce nedivím, ani se nad ní pobaveně neusmívám. Když totiž vidím vosu nebo sršně, jsem rovněž schopen neuvěřitelných kousků. A tak je vlastně štěstí jak mé, tak i mých spolucestujících, že jsem se ještě nikdy s dotyčným hmyzem neocitl v kabině svého vozu při stokilometrové rychlosti.
Přirozeně, každému dá rozum, že i kdyby pavouk bolestivě kousal, je pořád lepší být kousnutý, než celý v sádře v nemocnici. I bodnutí sršně je odvarem z macešek proti tomu, co musí prožívat řidič vyprošťovaný z auta, které díky svému leknutí napasoval pod kamion.
Jenže, co pořídíme s logikou, když nemáme chuť nechat se přesvědčit o skutečném stavu věci.
Už moje babička totiž říkala, že když někdo nechce, je to stokrát horší než když nemůže.

bjt