Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Chci, abyste povzbuzeni v srdci a spojeni láskou hluboce pochopili a plně poznali Boží tajemství, jímž je Kristus; v něm jsou skryty všechny poklady moudrosti a poznání. Říkám to proto, aby vás nikdo neoklamal líbivými řečmi.Bible - Koloským 2,2-4

Nejjasnější pojmy jsou často zatemňovány složitými úvahami.Cicero

Pondělí 8 srpen 2005

Svátek: Soběslav

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Linda Spálená

Zobrazit

Nezbylo po něm nic

Na televizní anténě jednoho domu seděl velký havran a krákal. Jeho hlas tak silně pronikal do ticha pozdního odpoledne, že jsem se začal zvědavě rozhlížet kolem sebe, kde že je ten zdroj velkého rozhořčení. Marně. Nic a nikoho jsem neviděl.
„Co nahněvalo to malé černé stvoření, že to muselo ‘vykrákat’ na celé sídliště? Třeba jsem to já sám, že tu vůbec procházím,“ pomyslel jsem si a přešel k vedlejšímu bloku.
A najednou ticho. Havran zamával křídly a zmizel. Možná už totiž neměl co „krákat“, možná se ozvala zcela normální fyzická potřeba „něčeho do zobáku“ anebo potřeba „krákat“ na jiném místě. Nezbylo po něm nic.
Jaký bude dnešek pro posluchače pod „anténou“ mého řečnického umění a kdo z nich pochopí, kudy že se ubírá ten slovní silnoproud mezilidského sdílení?

zmj