Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Jób na to Hospodinu odpověděl:
„Uznávám, že všechno můžeš a že žádný záměr tobě není neproveditelný. Rač mě vyslyšet a nech mě mluvit; budu se tě ptát a poučíš mě.“Bible - Jób 42,1.2.4

Kdo chce jíst jádro, musí rozlousknout skořápku.T. M. Plautus

úterý 7 březen 2006

Svátek: Tomáš

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Dobréjitro

Zobrazit

Všechno je možné

„Všechno je možné, všechno se prodá,“ děl mi zkušený majitel bazaru s fotoaparáty, kterému jsem nabízel k prodeji relikt po dědečkovi. O pár měsíců později se jeho slova potvrdila – na moji adresu přišly sjednané čtyři stovky.
„Neznáte někdo odpověď na můj problém?“ píší účastníci jedné zajímavé odborné internetové konference, když popisují tak hrůzostrašné havárie svých počítačů či tak komplikované technické problémy, že se i znalcům ježí hrůzou vlasy na hlavě. Nicméně se vždycky již po několika hodinách, nejpozději do dvou dnů, objeví příspěvek jakéhosi neznámého človíčka, který přesně popisuje příčiny a nabízí vesměs správná řešení.
Vypadá to skoro, že každý problém má své řešení a že záleží jen na našich schopnostech. A kdyby se člověk nesetkával s pojmy jako válka, rakovina, AIDS, neviděl záběry ze zemětřesení nebo hladomorů, byl by snad ochotný věřit – vyřešit lze opravdu vše.
I když vlastně, proč by nevěřil, vždyť je to přece pravda.
Jenom s těmi lidskými schopnostmi to bude asi trošku jinak. Není totiž úplně jisté, že na tomto světě držíme trumfy v rukou právě my.

bjt