Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Spravedliví se však zaradují a jásotem budou oslavovat Boha, budou se radostně veselit.
Bible - Žalm 68,4

Člověk bez smíchu je jako strom bez květů.Osho

Pátek 8 září 2006

Svátek: Mariana

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Marie Hajná

Zobrazit

Karty

Dneska je téměř na všechno potřeba mít nějakou kartu. Nejlepší je taková ta kreditní, co se z ní dá pořád vybírat a nic neubývá, pěkná utopie, co? Ale takovou kouzelnou kartu bychom chtěli všichni.
A v tom zmatku karet pro výběr z bankomatu, karet pro výběr z poštovního účtu, různých identifikačních karet není divu, že nastávají různé situace, kdy to člověk prostě pořádně pomotá. Tak se stalo, že můj brácha byl nemocný a potřeboval uložit nějaké peníze na poštovní účet. Poprosil mámu, aby to za něj vyřídila; ta důkladně třikrát přepočítala peníze a stejně tak důkladně se dívala třikrát do kabelky, jestli tam má kartu.
Vrátila se z oné pochůzky nějak rychle! Pavel jí dal totiž omylem kartu na autobus a po jejím předložení se jí dostalo náležitého vysvětlení, že takto peníze neuloží ani nevybere, jedině na autobusovém nádraží. Takový trapas, naříkala, já se v těch kartách nevyznám, mysleli si, že jsem blázen.
Ale nemysleli, mami! Smáli se tak, jako já s bráchou. Takové věci se stávají, abychom se na chvíli zastavili a nechali ten spěch a zmatek plynout, protože to není vůbec důležité. Důležité je nepřestat se smát!

www.tramvaj.cz