Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Nemyslím, že bych již byl u cíle anebo již dosáhl dokonalosti; běžím však, abych se jí zmocnil, protože mne se zmocnil Kristus Ježíš.
Bible - Filipským 3,12

Největší neúspěch je ten, když člověk ztratí nadšení.H. W. Arnold

Středa 2 květen 2007

Svátek: Zikmund

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Dobrejitro

Zobrazit

Když to nejde rychle...

V dětství i v dospívání toužila být Florence Chadwicková nejrychlejší plavkyní. V šesti letech přesvědčila rodiče, aby ji zapsali do startovní listiny závodů na 50 metrů, kde však skončila jako poslední. Každý den proto usilovně trénovala a za rok se přihlásila znovu. Ale opět se musela spokojit s posledním místem.
Když jí bylo 11 roků, upoutala na sebe pozornost vytrvalostním plaváním – uplavala téměř 10 km. Florence se ale chtěla zdokonalit v rychlosti, a tak se ve 14 letech zúčastnila šampionátu v plavání naznak, kde byla čtvrtá. Do olympijského týmu, kam postupovali jen první tři, se nedostala. Zklamaná a znechucená plavání vzdala, vdala se a svůj čas věnovala jiným koníčkům.
Po určité době začala znovu přemýšlet, zda by nebylo lepší zaměřit se na vytrvalostní plavání. S pomocí svého otce začala plavat na velké vzdálenosti a 12 let poté, co se nedostala do olympijského týmu, přeplavala Florence Chadwicková průliv La Manche. Překonala tak 24 roků starý rekord Gertrudy Ederleové.

Konečně zjistila, v čem je dobrá, a toho se také držela.