Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Bůh má moc zahrnout vás všemi dary své milosti, abyste vždycky měli dostatek všeho, co potřebujete, a ještě vám přebývalo pro každé dobré dílo, jak je psáno: "Rozdělil štědře, obdaroval nuzné, dobrota jeho trvá na věky."
Bible - Druhý list Korintským 9,8.9

Jen ty poklady, které jsi daroval, budeš stále mít.M. V. Martialis

Pondělí 4 červen 2007

Svátek: Dalibor

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Dobrejitro

Zobrazit

Moje „málo“

Jeden starý muž se objevil v zadních dveřích domu, který jsme si nedávno pronajali. Měl skelné oči a v rukou tiskl proutěný košík obsahující několik nelákavých kousků zeleniny. Doufal, že něco z toho u nás prodá. Abychom ulevili našemu soucitu a strachu, udělali jsme rychlý obchod a starého pána neprodleně doprovodili na hlavní cestu. Naše obavy však byly zbytečné.
Vrátil se totiž příští týden a představil se jako pan Roth, který žije v chalupě na konci ulice, a my jsme zjistili, že to nebyl alkohol, ale šedý zákal, který zeskelnatěl jeho oči. Při následujících návštěvách se vždy přišoural ve svých rozšlapaných botách, táhl ven harmoniku a snažil se vyprodukovat nějakou líbivou melodii.
„Bůh je dobrý!“ zvolal jednoho dne, když přišel opět na návštěvu. „Dnes ráno jsem vyšel ze své chalupy a na verandě jsem našel tašku plnou bot a oblečení. A co může být ještě zvláštnější?“ ptal se. „Právě včera jsem potkal nějaké lidi, kteří by to mohli opravdu využít.“

Dnes budu přemýšlet o tom, jak moje „málo“ může pomoci potřebným.