Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Ale vy, milovaní, budujte svůj život na přesvaté víře, modlete se v Duchu svatém, uchovejte se v lásce Boží a očekávejte milosrdenství našeho Pána Ježíše Krista k věčnému životu.
Bible - List Judův 20.21

Je třeba životu víc dávat než ho urychlovat.M. Gándhí

Pondělí 23 březen 2009

Svátek: Ivona

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Edvard Miškej

Zobrazit

Vzdala to

Billie Sicardová jednoho večera v roce 1954 rezignovala na život. Nikde se neobjevilo žádné oficiální prohlášení, jak to při rezignaci bývá, žádný dokument nebyl podepsán, a přece rezignovala. Billie se rozhodla, že nebude dál žít. Její duch zemřel v roce 1954, její tělo zemřelo v roce 1979. Onoho večera v roce 1954 ztratila svůj jediný důvod k životu. Její dvanáctiletý syn George zemřel na mozkový nádor. Smrt malého George ji vrhla do vězení prázdnoty. Když se jí narodil, měla čtyřiatřicet. Poté, co ji opustil manžel, syn naplnil celý její život. Jeho smrt se stala i její smrtí.
Billie byla zámožná. Od roku 1937 žila v Miami na exkluzivním Sunset Island. Když zemřela, její dům vydražili v aukci za čtvrt milionu dolarů. Všechen majetek však pro ni nic neznamenal. Jejím životem bylo její dítě.
Když George zemřel v newyorské nemocnici, přivezli rakev na jeden den do domu paní Sicardové, kde ho vystavili. Ona ho však odmítla vydat k pohřbení.
(pokračování zítra)

(Na kovadlině, LUXPRESS s.r.o. 2008)