Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Dovolávám se dnes proti vám svědectví nebes i země: Předložil jsem ti život i smrt, požehnání i zlořečení; vyvol si tedy život, abys byl živ ty i tvé potomstvo...
Bible - Deuteronomium 30,19

Život je obrovský poklad a člověk ho jen vyhazuje ven oknem. Život je příležitost...Osho

úterý 24 březen 2009

Svátek: Gabriel

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Zdeňka Miškejová

Zobrazit

Vzdala to

(pokračování z minulého dne)
Několik dnů za zavřenými dveřmi naříkala nad chlapcovým mrtvým tělem. Nebylo žádnou zvláštností, že se Billie utrhla, šla do obchodu a pro George nakoupila za stovky dolarů hračky.
Když ji v roce 1979 nalezli v domě mrtvou, objevili kolem ní spoustu hraček. Některé zůstaly tak, jak je George zanechal, jiné byly ještě nerozbalené. Se srdcem naplněným vzpomínkami žila dvacet pět let v domě plném hraček. Muž, který po její smrti dům koupil, našel v šatníku chlapcův skautský kroj a na stěnách kresby, které tam George pastelkami namaloval. V rohu jeho dětského pokojíku byly uloženy bačkůrky s Micky Mousem a v garáži dětské auto – Packard, model 1941, které George dostal ke svým desátým narozeninám.
Billie rezignovala na život a uzavřela se před všemi lidmi. Její zahrada se proměnila v džungli a její dům se stal pro lidi „domem duchů“. Stáhla se do ústraní a o nic se nestarala. Billie rezignovala.
Ve svém příběhu nám zanechala odkaz. Člověk si musí přivlastnit něco víc než smrt...
Jinak si smrt přivlastní jeho.

(Na kovadlině, LUXPRESS s.r.o. 2008)