Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Já však, Hospodine, k tobě hlas pozvedám, naproti jde ti má ranní modlitba. (B21)
Bible - Žalm 88,14

Modlitbou čas neztrácíme, ale získáváme.J. Kratka

Pátek 18 březen 2011

Svátek: Eduard

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Zdeňka Miškejová

Zobrazit

Věřící to mají lepší

Byl jsem nedávno na návštěvě u jedné paní, které už je pětaosmdesát let. Vysoký věk na ní není poznat. Je velmi energická a nedává běžně najevo, že trpí osamoceností. Ohledně vyznání se prohlašuje za „nevěřící“.
Když jsme tak u kafe a štrúdlu povídali, najednou mi říká: „Vy věřící to máte lepší.“ Snažil jsem se jí pak vysvětlit, že jako věřící nemáme o nic méně starostí a bolestí než lidé kolem, ani nám nelétají pečení holubi do úst; nemáme to lehčí v partnerském životě, ani při výchově dětí atd. Ona svůj názor odůvodnila slovy: „Vy ale máte stále partnera pro komunikaci.“
Když jsem nad tím přemýšlel, uvědomil jsem si, že trefněji ani nemohla vyjádřit to, co je důležitou skutečností mé víry! Ano – můj Partner je vždy a všude se mnou. Jsem rád, že s ním mohu mluvit o své radosti, když žasnu nad majestátem hor, nad krásou bublajícího potoka či nad nějakým technickým výtvorem. Ale mohu s ním mluvit i o svých pochybnostech, o své bolesti, nemoci, o pocitech bezvýchodnosti, o trápení, o neshodách s lidmi, zkrátka o všem. Je to vskutku Immanuel – „Bůh s námi“! Kéž bychom této možnosti víc využili, nebáli se s naším Partnerem komunikovat vždy, všude a o všem, co nám leží na srdci!

(Ve víru víry, Karmelitánské nakladatelství Kostelní Vydří 2011)