Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Ať se raduje poušť a suchopár, s jásotem ať kvete pustina! Jak z růže květ rozkvete, ať rozezní se jásotem! (B21)Bible - Izajáš 35,1-2a

Není krásné, co je krásné, krásné je, co se nám líbí.italské přísloví

Středa 24 říjen 2012

Svátek: Beáta

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Edvard Miškej

Zobrazit

Přesně si řeknu

Jsou věci, které mi udělají radost, nastanou-li ve správnou chvíli. Když mám chuť na párek, neuspokojí mě čokoláda ani kyselé zelí, ačkoli obojí mám taky ráda. Někdy toužím dostat kávu ráno do postele, někdy by mě nejvíc potěšilo, kdyby mě někdo poškrábal na zádech. Ovšem ráno v posteli, než vstanu, mě škrábání na zádech tak nepotěší jako šálek horké voňavé kávy. Jenže jak to zařídit?
Jako většina žen toužím, abych byla překvapena, aby můj muž odečítal přání z mých očí, aby mé děti vycítily, co si právě přeju. To je ale bohužel marné. Na jaře, když na nárožích babky prodávaly svazečky konvalinek, jsem si moc přála jednu kytičku dostat. Naznačovala jsem doma nenápadně, že „už se prodávají konvalinky“, poukazovala jsem, „že mám na ně přesnou vázičku“, ale nikdo na to nereagoval. Po dvou dnech se mi zdálo, že už to nevydržím. Ještě jednou jsem se pokusila manželovi postěžovat si, že vlastně nedostávám květiny a že bych možná občas nějakou chtěla. Říkala jsem si, že jestli ani tohle nezabere, tak se už nedá nic dělat. Ale můj drahý mě slyšel a vyhověl mi. Dostala jsem růži. Mám ráda růže, jenomže teď na ně ještě nebyl čas. Teď právě byl čas konvalinek.
(pokračování zítra)

(Jedno potěšení týdně, Karmelitánské nakladatelství Kostelní Vydří 2010)