Dobré Jitro

dobrejitro.cz

A řekl: ‚Proto opustí muž otce i matku a připojí se k své manželce, a budou ti dva jedno tělo...‘ Bible - Matouš 19,5

Manželství není jen nejdůležitějším vztahem, je i vztahem, který dává člověku pocit, že život je krásný a hodný žití, i kdyby byl navenek sebetěžší. Irving Stone

Pátek 21 červenec 2017

Svátek: Vítězslav

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Daniela Valchářová

Zobrazit

Žádost o ruku: Staň se mou ženou

Žádám tě o ruku. Staň se mou ženou. Ovšem než odpovíš, rád bych, abys věděla, že existují jisté podmínky, které musíš akceptovat. Zaprvé vezmi na vědomí, že maminku mám radši. Snad to pochopíš, když si uvědomíš, jakou část svého života jsem s ní prožil ve srovnání s tím, co jsem prožil s tebou.
Zadruhé si prosím uvědom, že v případě problémů a krize půjdu nejdřív za tátou a pak teprve za tebou. Jsi mladá a nezkušená. Táta už toho prožil hodně a je opravdu moudrý. Je šéfem rodinné firmy, ve které chci taky pracovat, tak doufám pochopíš, proč budu preferovat jeho.
Zatřetí, stále si nechávám pokoj u rodičů v domě, protože tam budu pravděpodobně trávit hodně času. Většinu, abych byl přesný. Naše rodina vždycky držela pohromadě a já ji nehodlám rozbíjet. Mých devět sourozenců pro mě znamená strašně moc a doufám, že ti nebude vadit, když zůstanu většinu doby s nimi. Sama to určitě zvládneš.
Začtvrté chci vyjasnit, jak je to s mým domem. Ten patří jenom mně. Pokud odpovíš ano, chci, abys podepsala notářsky ověřené prohlášení, že nebudeš vznášet nárok na můj dům ani na mé peníze. Opravdu nerad utrácím peníze za kohokoli cizího, navíc vím, že jsi šikovná a určitě se uživíš.
A ještě jedna věc. Nesnáším nemoci, pláč nebo scény, tak prosím neočekávej z mé strany soucit. Potřebuji dobře spát a tvé problémy mě opravdu nezajímají. Nes svůj úděl a buď statečná.
Chci, abys byla mou ženou, a tedy převzala odpovědnost za naše děti, jídlo i domácnost, abych se mohl plně věnovat matce, otci, sourozencům, svému majetku i naší rodinné firmě.
Jsi milá dívka a určitě nám to bude klapat. Řekneš ano? Doufám, že nám to maminka schválí. Pokud bude svatba, očekávám, že náklady ponese rodina nevěsty.

(Moderní podobenství, Advent-Orion 2015)