Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Chraň nás před pokušením a vysvoboď nás z moci zlého. Vždyť tobě navždy patří vláda, moc i sláva... (SNC)Bible - Matouš 6,13

Když se ti v střídmosti, radosti a klidu žít podaří, zavřeš tím své dveře lékaři.

Gabriel Laub

úterý 8 srpen 2017

Svátek: Soběslav

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: VeVe

Zobrazit

Dieta

Celý život bojuji s nadváhou. Až na pár let, kdy jsem intenzivně sportoval, je moje váha nadlimitní. Vzpomínám si, jak jsem krátce po sametové revoluci objevil v novinách zajímavý inzerát. Dočetl jsem se v něm, že když si koupím zázračný preparát, zhubnu během několika týdnů o dvacet kilo. Moc jsem tomu nevěřil. Ale když to bylo v novinách... Po několika dnech váhání jsem vyplnil objednávku a čekal. V malém balíčku, který mě stál spoustu peněz, byla malá krabička a v ní čtvrt kila instantního koktejlu. Výrobce sliboval, že když vypiji jednu porci, nebudu několik hodin pociťovat hlad a díky tomu mohu vynechat jedno jídlo... V mém případě to ale nefungovalo. Spíš naopak.
Od té doby jsem vyzkoušel spoustu zaručených diet. Díky některým jsem dokonce pár kilo zhubl. Ale pak jsem je rychle nabral znovu a tak se to mnohokrát opakovalo. Nakonec jsem zjistil, že budu muset radikálně změnit způsob stravování. Řečeno jednoduše – začal jsem jíst podle váhy. Snižoval jsem porce tak dlouho, až se začala snižovat i má váha.
Náš svět se mění. Lidé touží po pohodlném životě. Sní o světě, kde budou „pečení holubi létat přímo do huby“. Někdy podléháme představě, že je to možné. Těžkou práci přenecháme přistěhovalcům a robotům. Problémy společnosti ať řeší politici, soudy a policie. Děti, pokud se vůbec rozhodneme je mít, ať nám vychová škola. Budu-li mít problém se zdravím, je povinností lékařů, aby mě dali do pořádku...
Ježíš nás učí, abychom k Bohu přicházeli dřív, než nám naše problémy přerostou přes hlavu. Chce nás vést ke zdravému životnímu stylu. S ním se naučíme nést zodpovědnost za svůj život, zdraví a třeba i za přírodní prostředí.

(...dobrá zpráva pro každý den, Advent-Orion 2013)