Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Neboť Hospodin miluje právo a své věrné neopouští. Pod jeho ochranou budou věčně, kdežto plémě svévolníků bude vymýceno. Bible - Žalm 37,28

Věrnost není šedá. Je černá a bílá. Buď jste věrní úplně, nebo nejste věrní vůbec.autor neznámý

Středa 3 leden 2018

Svátek: Radmila

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Daniela Valchářová

Zobrazit

Věrnost

V roce 1858 zemřel policejní strážník John Gray na tuberkulózu a byl pohřben na hřbitově Greyfriars v Edinburgu, hlavním městě Skotska. Jeho pejsek Bobby, skye teriér, byl tak věrně oddán svému pánovi, že následujících čtrnáct let hlídal jeho hrob ve dne v noci, dokud sám nezemřel. Bobby odcházel ze hřbitova jen jednou denně. Za zvuků střelby z edinburského hradu v jednu hodinu odpoledne šel pes do restaurace, do níž chodíval s Johnem Grayem, kde mu dali něco k jídlu.
Správce hřbitova se nejprve pokusil Bobbyho vykázat, ale nakonec se nad ním slitoval. Postavil mu přístřešek poblíž hrobu a pravidelně jej krmil. Bobby nikdy nestrávil noc jinde než u hrobu svého pána – neodešel ani ve velmi špatném počasí. Byl pohřben hned vedle hřbitova poblíž svého pána. Ten pes byl oddaný, jeho věrnost byla silnější než smrt.
Psí oddanost dojala lidi v celém Skotsku a okolí. Dnes stojí poblíž hřbitova Greyfriars v Edinburgu bronzová socha Bobbyho.

(Vyhraj život! Běž vpřed, Advent-Orion 2015)