00.00
Dnes je středa 3. června 2020,
svátek slaví Tamara.
Stránku si nyní můžete nově přepnout do denního režimu!

Co člověku prospěje, když získá celý svět a ten skutečný život ztratí? Co může vyvážit hodnotu věčného života?
(Bible - Matouš 16,16)

Nechtěl bych nikterak postrádat štěstí věřiti v trvalé žití, ba řekl bych s Lorenzem Medici, že také všichni ti jsou mrtví pro tento život, kteří nedoufají v jiný.
(Goethe)

Všechno je možné

„Všechno je možné, všechno se prodá,“ děl mi zkušený majitel bazaru s fotoaparáty, kterému jsem nabízel k prodeji relikt po dědečkovi. O pár měsíců později se jeho slova potvrdila – na moji adresu přišly sjednané čtyři stovky.

„Neznáte někdo odpověď na mou otázku?“, ptají se často lidé na e-mailové konferenci týkající se problémů technického rázu, při kterých se často ježí hrůzou vlasy i těm největším znalcům a expertům. Nicméně nejpozději do dvou dnů se objeví mail od nějakého neznámého človíčka, který přesně popisuje příčiny počítačové vzpoury a nabízí vesměs správná řešení.

Vypadá to skoro, že každý problém má své řešení a že záleží jen na našich schopnostech. A kdyby se člověk nesetkal s pojmy jako Irák či rakovina, neviděl záběry z různých zemětřesení a hladomorů v Asii a Africe, byl by snad ochotný takovému nesmyslu i věřit.

I když vlastně, proč by nevěřil...

Jen s těmi schopnostmi to bude asi trošku jinak, protože není tak úplně jisté, že na tomto světě držíme vše v rukou právě my.

bjt

Načítám kalendář