00.00
Dnes je středa 8. července 2020,
svátek slaví Nora.
Stránku si nyní můžete nově přepnout do denního režimu!

Získat moudrost je lepší než ryzí zlato a získat rozumnost je výbornější než stříbro. Rozumné srdce získává poznání, ucho moudrých je vyhledává. Nakloň své ucho a slyš slova moudrých, zaměř srdce k tomu, co jsem poznal. Ty, můj synu, poslouchej a zmoudříš, veď své srdce touto cestou.
(Bible - Přísloví 16,16; 18,15; 22,17; 23,19)

Nikdo se moudrým nerodí, nýbrž stává se jím.
(Seneca)

Pomíjivost

Jeden režisér chtěl mermomocí získat do hlavní role svého nového filmu ochotníka, který ho mezi komparzisty nejvíce zaujal. Po dlouhém přesvědčování herec svolil a roli přijal. Hrál tak přesvědčivě, že kritika jásala: Vyšla nová hvězda! Herci pak přicházely další a další nabídky od významných filmařů, četné žádosti o rozhovory a pozvání do talk show.

Jednou se ho jeden moderátor zeptal, jak se cítí. Herec chvíli přemýšlel a pak odpověděl: „Jako letnicový vůl.“
„Tak to budete muset divákům poněkud vysvětlit,“ vyzval ho moderátor.

„Víte, u nás je takový zvyk, vybrat o letnicích statného vola a vyparádit ho. Na rohy mu nasadíme barevné ozdoby, na hřbet zavěsíme girlandy a přehodíme přes něj deku prošívanou zlatou a stříbrnou nití. Dostane vybrané krmení a průzračně čistou vodu. Všichni se pak při pohledu na něj radují a jásají.

Ale vůl by se mnohem raději někam ukryl a přebýval v ústraní jako nejposlednější telátko. On totiž správně cítí, že ho večer jásající dav zabije.“

Načítám kalendář