00.00
Dnes je pondělí 1. června 2020,
svátek slaví Laura.
Stránku si nyní můžete nově přepnout do nočního režimu!

Už vás nenazývám služebníky, protože služebník neví, co činí jeho pán. Nazval jsem vás přáteli, neboť jsem vám dal poznat všechno, co jsem slyšel od svého Otce.
(Bible - Jan 15,15)

Nemocné tělo potřebuje lékaře, nemocná duše přítele.
(Menandros)

Požehnaná kolona


Asi znáte ty pocity, když někam spěcháte autem, snažíte se jet co nejrychleji a najednou se stane něco, co vás přivádí ke stavu infarktu – kolona aut. Poslušně se, skřípajíce zuby, do kolony zařadíte a přemýšlíte, jak jenom se dostat na přednější místo. Častokrát pak naštvou bezohlední hazardéři, kteří předjíždějí i tam, kde by neměli, jenom proto, aby se dostali pár metrů před vás.

Nedávno jsem měl podobný zážitek. Snažím se neriskovat, tak jsem jenom skřípal zuby a přetáčel nižší rychlostní stupně, abych aspoň akceleroval, když už jedu tak pomalu. Po pár minutách v koloně při projíždění jednou vesnicí jsem si najednou všiml, jak míjíme policejní auto s radarem na měření rychlosti. Kdybych nejel v koloně, určitě bych byl o pár stovek korun lehčí.

To že žijeme ve společnosti druhých – ve svých rodinách, v manželstvích, v pracovních kolektivech nebo v partách s kamarády – nás častokrát brzdí, možná i zdržuje „v jízdě života“. A dnešní doba často ponouká k tomu, abych byl bezohledným sobeckým sólistou, který se dívá jen na sebe. Pak ale ztrácí to nejvzácnější – drahocenné vztahy. Zlaté kliky a zažloutlé věnce slávy po letech, když zůstaneme sami bez přátel, nejvíce studí…

Václav Vondrášek

Načítám kalendář