00.00
Dnes je středa 27. května 2020,
svátek slaví Valdemar.
Stránku si nyní můžete nově přepnout do nočního režimu!

Ježíš je to pravé světlo, které září vstříc každému člověku. Přišel na zem, kterou stvořil, a k lidem, které miloval, ale oni ho nepřijali. (SNC)
(Bible - Jan 1,9-11)

Nejlepší zpráva, která koluje vesmírem, je ta, že nás Bůh miluje.
(J. Kratka)

Láska se neodmítá


(dokončení příběhu)

Jejich umouněné obličejíčky září a jeden přes druhého se derou k mamince, aby jí mohli předat své dary. Usmívám se jejich zápalu a těším se, jakou radost bude mít jejich maminka. Ale maminka se vůbec neraduje. Naopak se zlobí: „Podívejte se, co jste tady nadělali! Copak nevíte, že se vyzouváme na chodbě? Zase to budu muset vytírat! A pozor, padá vám z toho smetí, hned ten nepořádek hoďte do koše!“ Tiše jsem se vyplížila z předsíně a zmizela. Ještě na chodbu doléhalo její hubování.
Ach jo, jak to, že to nechápou? Vždyť propásly příležitost přijmout lásku. Vyloženě ji odmítly. A pak jsem se zarazila – nedělám to náhodou taky? Třeba nějak jinak?
Opatrně jsem se odvážila zeptat Boha, jestli i já náhodou někdy neodmítám něco, co vlastně chci. Před očima mi začaly naskakovat různé situace. Kolikrát mi chtěl muž s něčím v domácnosti pomoct, ale já ne, já si to musím udělat sama, aby to bylo po mém. Jako by na tom záleželo. Taky jsem odmítla projev jeho lásky...

(Co Bůh šeptá maminkám, Karmelitánské nakladatelství Kostelní Vydří 2010)

Načítám kalendář