00.00
Dnes je středa 27. května 2020,
svátek slaví Valdemar.
Stránku si nyní můžete nově přepnout do nočního režimu!

Dejte jeho na první místo a žijte tak, jak On si přeje, a On se o vás postará. (SNC)
(Bible - Matouš 6,33)

Rozumět životu můžeme pouze zpětně, dodatečně. Žít ho však musíme směrem dopředu.
(S. Kierkegaard)

Společnými silami do nového roku...


Před časem jsem vážně onemocněla. Když mi lékař vysvětlil, o co se jedná, pronesl slova, na která nemohu zapomenout: „Co pro vás mohu udělat, abych vám pomohl?“ A pak dodal: „A co musíte udělat pro své zdraví vy? Jenom vy?“ A vyjmenoval vše, co pro mé zdraví udělá on. Bylo toho hodně. Poté mě přesvědčil o nutnosti změnit dosavadní styl mého života – to už opravdu záleželo jen na mně. Příjemné to pro mne zrovna nebylo. Ale touha po zdraví byla obrovská. A tak jsem i já zmobilizovala veškeré své síly, abych splnila, co ode mne lékař žádal. A úspěch se postupem času dostavil.

V životě jsme na tom podobně. Měli bychom se snažit žít tak, jak to uznáme za správné. To je náš úkol. A protože na spousty problémů sami nestačíme, jsme vybízeni samotným Bohem k tomu, abychom pomoc hledali právě u Něho. Nabízí ji zadarmo a rád. Stačí prosit a vnímat Boží působení. Avšak ani sám Bůh nemůže za nás splnit úkoly, které patří jenom nám. Stejně tak jako my i při sebevětší snaze nezvládneme situace, kde potřebujeme Boží pomoc.
A tak v úvodu nového roku přeji vám všem hodně sil k zvládání každodenních povinností, bolestí a starostí. A tam, kde nám síly nestačí, přeji krásné zkušenosti s Boží mocí a láskou…

H. M.

Načítám kalendář