00.00
Dnes je středa 27. května 2020,
svátek slaví Valdemar.
Stránku si nyní můžete nově přepnout do nočního režimu!

Bože, zkoumej mne i moje srdce, poznej moje myšlenky i neklid, pokud jednám jinak, než si přeješ, zastav mne a veď mne do věčnosti! (SNC)
(Bible - Žalm 139,23-24)

Jsou lidé, kteří dělají sobě i druhým život bohatý – i bez majetku.
(Anthony de Mello)

Dvě srdce budou bít jako jedno


Po dvanáctiletém manželství mezi námi vyrostla zeď do takové výšky, že už jsme přes ni neviděli. Přestali jsme vidět jeden druhého a nebyli jsme schopni se ani najít. Naše manželství se blížilo ke svému konci.
Začali jsme se však teoreticky seznamovat se vším, co souviselo s manželskou a rodinnou terapií. Učili jsme se spolu. Podívali jsme se na své začátky a začali zkoumat každou cihlu i důvody toho, proč cihla tak pevně držela ve zdi, jež nás od sebe oddělovala. Snažili jsme se ji pak použít jako stupínek k emočnímu zdraví a spojení srdcí.
Když jsme se dostali k jádru dalšího problému, naše srdce se vzájemně otevírala. Čím více jsme si uvědomovali odpad, který nás od sebe oddělil, a všechnu tu bolest, kterou každý z nás zakoušel během dětství a dospívání, začalo se v našich srdcích objevovat vzájemné přijetí, po kterém jsme toužili.
Samozřejmě jsme přezkoumali léta našeho manželství a různá zranění, která jsme v našem vztahu cítili. Bylo snadnější partnerovi odpustit, protože jsme si uvědomovali, jakou zátěž si každý z nás do manželství přinesl, a pochopili jsme, co nás naprogramovalo k dysfunkci.

(pokračování zítra)

(...milost ve vztazích, Advent-Orion 2012)

Načítám kalendář