Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Můj synu, věnuj pozornost mým slovům, k mým výrokům nakloň ucho. Ať nesejdou ti z očí, střez je v hloubi srdce. Dají život těm, kteří je nalézají, a zdraví celému jejich tělu.Bible - Přísloví 4,20-22

Před každým svým výrokem se ptejte: "Budou moje slova budovat nebo bořit?"E. Wheat

Pondělí 23 květen 2005

Svátek: Vladimír

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: Josef Pavlík

Zobrazit

Je nám špatně?

Na chodbě zdravotnického zařízení sedí řada pacientů.
Pokud už splnili všechny náležitosti k poskytované zdravotní péči, odevzdali doporučení k odbornému vyšetření, pak jen tiše sedí na lavicích před dveřmi tří ambulancí. Mlčí. Jen sem tam někdo špitne něco o pracovním tempu sloužících lékařů a pohledem upřeným na hodinky se ubezpečí, že oběd ještě nenastal.
Najednou se otevřou dveře a z ulice do chodby vejde starší pán a paní. Všem přítomným je zřejmé, že se něco vážného stalo. Muž ženu podpírá, táhne, povzbuzuje… Oči sedících nemocných sledují ten „zápas“ a rychle uvolňují místo na lavicích. Už je slyšet zvonek.
„Sestři, manželce se udělalo nějak špatně, právě když jsme byli…,“ říká zadýchaný pán a hned doplňuje: „Má nemocné srdce.“
Sestra se zachmuřeně rozhlédne a pak vychrlí.
„Podívejte se, milý pane, tady je všem špatně!“ Prásk. Dveře se zavřely.
Muž to nevzdává. Zatímco „zdraví“ pacienti bojují s zemskou přitažlivostí (silně působící na jeho ženu), on utíká dál chodbou a přivádí lékařku z 1. patra.
„Tak teď se nám opravdu všem udělalo špatně,“ promluví za všechny do ticha chodby jeden hlas. U dveří se zvedne mladá světlovláska a rukou hledá tlačítko.
Už je zase slyšet zvonek.

zmj