Dobré Jitro

dobrejitro.cz

Smysl a smysluplnost určité činnosti nespočívá ve snaze mít úspěch.A. Längle

Já jsem však řekl: „Nadarmo jsem se namáhal, svou sílu jsem vydal pro nicotný přelud.“ A přece: U Hospodina je mé právo, můj výdělek u mého Boha. Bible - Izajáš 49,4

Pátek 22 srpen 2008

Svátek: Sandra

předchozí další
Zobrazit kalendář
dobrejitro.cz

Autor: ČSOP-ARON

Zobrazit

V pozadí úspěchu

Oblíbený a zkušený lékař. Zachránce mnoha životů. Jeden z nejváženějších lidí ve městě...
Měl dvě dcery a za manželku úplně obyčejnou úřednici. Nikdo by netušil, že právě ona je jeho ženou... A přece spolu měli krásné manželství a klidný a šťastný domov.
Když děti potřebovaly pomáhat s učením – pomáhala ona. Když stonaly, zůstávala s nimi a ponocovala s nimi ona. Když měly spoustu svých dětských starostí, většinou je s nimi řešila ona... Když bylo třeba vyprat a vyžehlit prádlo, byla to její povinnost. Stejně tak jako nekonečné uklízení bytu, aby se zde s jejím manželem každá návštěva cítila dobře.
Když jejich rodiče na stáří potřebovali doprovodit k lékaři, brala si na to svou dovolenou. Když potřebovali nakoupit, vyřídit záležitosti po úřadech nebo třeba posekat trávník u domku, byla tou jedinou osobou, která byla k dispozici.
Její muž se mohl naplno věnovat svému povolání. Tyto starosti si nepřipouštěl. Ale v očích lidí rostl, získával si jejich obdiv a úctu.
Ona zůstávala v ústraní. Neobdivovaná. Obyčejná. Kdo ji kdy ocení?!?

A. J.