00.00
Dnes je středa 12. srpna 2020,
svátek slaví Klára.
Stránku si nyní můžete nově přepnout do denního režimu!

Lidé budou... lhostejní k dobrému...
(Bible - 2. Timoteovi 3,3)

Jaké štěstí mít každý okamžik naplněný obrovským zájmem, jímž srdce roste a rozšiřuje se, když člověk nemůže být k ničemu lhostejný.
(Honoré de Balzac)

Obleč mě, prosím, do červeného

Tyler se narodil nakažený virem HIV, jeho matka jím byla také infikovaná. Od narození byl závislý na lécích, které mu umožňovaly přežívat. V pěti mu lékaři voperovali do hrudníku hadičku, která byla napojená na pumpu, kterou si Tyler nosil v baťůžku na zádech, plném léků, které mu prostřednictvím hadičky nepřetržitě zásobovaly krevní oběh. Občas také potřeboval kyslík, který podporoval jeho dýchání.

Tyler byl velmi živé a hravé dítě. Bylo ho vidět, jak si hraje a pobíhá po hřišti, s baťůžkem naloženým léky na zádech a jak za sebou na vozíku tahá bombu se vzduchem. Jeho maminka mu často říkala, že běhá tak rychle, že ho bude oblékat pouze do červené barvy, aby ho mohla snadno najít, když vyhlédne z okna.

Tato nemoc však zlomila i takové malé dynamo, jako byl Tyler. Když ležel na nemocničním lůžku, zašeptal nemocniční sestře: „Možná brzo umřu. Nebojím se. Ale až umřu, obleč mě prosím do červeného, ať mě maminka, až přijde za mnou, rychle najde.“

Načítám kalendář