00.00
Dnes je středa 8. července 2020,
svátek slaví Nora.
Stránku si nyní můžete nově přepnout do denního režimu!

Synu můj, přijmeš-li slova má, a přikázaní má schováš-li u sebe; Nastavíš-li moudrosti ucha svého, nakloníš-li srdce svého k opatrnosti; tehdy pochopíš, co je bázeň před Hospodinem, a dojdeš k poznání Boha. Neboť moudrost dává Hospodin, poznání i rozumnost pochází z jeho úst. Neboť moudrost vejde do tvého srdce a poznání oblaží tvou duši. Tvou stráží stane se důvtip, rozumnost tě bude chránit.
(Bible - Přísloví 2,1-10)

Pravým mudrcem je ten, kdo zná vždy míru.
(Marcus Valerius. Martialis)

Zákusky a nebo...

Účastnil jsem se krásné oslavy narozenin. A nešlo jen o množství nejrůznějších dortů, zákusků, chlebíčků a chipsů. Oslava byla krásná i kvůli přátelské a příjemné atmosféře. Bylo mi tak fajn, že jsem se večer vracel domů jako znovuzrozený. Na dobrou noc jsem ještě pojedl dva zákusky, kousek dortu a spokojeně se odebral do postele.

Ve dvě hodiny ráno mne vzbudila příšerná bolest vpravo od žaludku, která hodinu od hodiny sílila. Prostě žlučníkový záchvat jako vyšitý. Usnul jsem až kolem půl sedmé, když se mi bolest podařilo dostat do rozumných mezí střídavým přikládáním ledového kapesníku a teplého polštáře.

Jenže v sedm jsem už musel vstát, sednout do auta a polomrtvý řídit skoro sto kilometrů na jakousi poradu. Dobrý pocit z oslavy narozenin byl pryč. Napadlo mne, že kdybych raději seděl doma a jedl chleba s máslem, mohl jsem si ušetřit spoustu utrpení.

Je to holt dilema. Zaměřit se na svoje zdraví a obětovat vztahy a nebo si pro krásné vztahy to zdraví zničit?

Namítnete, že nejlepší by bylo nepřecpávat se při rozvíjení přátelství zákusky?

A kdo se vás o taková moudra prosí?

bjt

Načítám kalendář