00.00
Dnes je pondělí 1. června 2020,
svátek slaví Laura.
Stránku si nyní můžete nově přepnout do nočního režimu!

Když ji najde, vezme ji na ramena a s radostí ji ponese domů. Svolá své přátele a sousedy a vybídne je: ‘Radujte se se mnou...’ (SNC)
(Bible - Lukáš 15,5-6)

Zármutek neseš sám, radost musí být sdílena.
(E. Hubbard)

Pavouk


Zatímco píšu tuto kapitolku, je vedle veselo. Manželka má návštěvu – respektive několik hostů. Schází se totiž – jednou u nás, podruhé u někoho jiného – skupina žen, tzv. „kroužek děvčat zralých věkem“. My muži to nazýváme jinak – ne moc lichotivě. Říkáme tomu žertovně „babinec“. Má funkce je při oné příležitosti ryze služebná. Jde o úkony typu „Přines!“, „Uvař!“, „Podej!“ apod. V duchu si říkám s Pavlem: „Pokud záleží na vás, žijte v pokoji se všemi lidmi“ (Ř 12,18). K večeru tu zase budeme spolu jen my dva.
Jedna z metod, které používáme v kurzech „osvěžení manželství“, využívá jako způsobu sebepoznávání kreslení. Každý z účastníků dostane list papíru (A4) a tužku. Do středu se udělá tečka a řekne se, že symbolizuje srdce toho, kdo to kreslí. Kolem srdce se nakreslí figurka člověka. Ta má představovat kreslící osobu a má být asi 2 cm vysoká.
Po nakreslení „figurky svého já“ přikročíme k druhému úkolu. Výzva zní: „Nakresli kamkoli v celém volném prostoru dané čtvrtky asi 4 až 6 osob, které v tvém životě hrají nejdůležitější roli.“ Poté je spojíme rovnou čarou se srdcem figurky kreslícího: tak vznikne pavouk, nad nímž se poté zamýšlíme.

(pokračování zítra)

(O šťastném manželství s Jaro Křivohlavým, Karmelitánské nakladatelství Kostelní Vydří 2005)

Načítám kalendář