00.00
Dnes je středa 27. května 2020,
svátek slaví Valdemar.
Stránku si nyní můžete nově přepnout do nočního režimu!

Ježíš jim řekl: „Pojďte za mnou a učiním z vás rybáře lidí.“ Ihned opustili sítě a šli za ním...
(Bible - Marek 1,17.18)

Pokud mezi námi a Bohem je tisíc kroků, Bůh udělá všechny - kromě jednoho. Ten poslední nechá na nás. Rozhodnout se musíme my sami.
(M. Lucado)

Náhoda?


Jednoho pozdního večera seděl profesor u svého stolu a připravoval se na zítřejší přednášku. Dával do pořádku papíry a došlou poštu. Všechno zbytečné vyhazoval do koše… Jeho pozornost nečekaně upoutal časopis, který dokonce nebyl adresován jemu, ale pošťák ho omylem přimíchal mezi jeho poštu. Článek na titulní straně měl nadpis: Misie Kongo.
Profesor ho začal letmo číst. Náhle jej zaujala slova: „Potřeba misie v Kongu je opravdu velká. Nemáme nikoho, kdo by pracoval v severní provincii Gabonu ve středním Kongu. Mojí modlitbou při psaní tohoto článku je, aby Bůh svým Duchem zapůsobil na člověka, kterého si předem vyhlédl, a povolal jej pracovat na tomto místě. Bude to pro nás vzácná pomoc.“
Profesor zavřel časopis a do svého deníku napsal: Moje hledání skončilo.
Rozhodl se, že půjde do Konga. Tento profesor se jmenoval Albert Schweitzer. Krátký článek, ukrytý v časopise a adresovaný někomu úplně jinému, se shodou okolností dostal do Schweitzerovy schránky.
Lékař Dr. Albert Schweitzer se stal jednou z významných osobností 20. století. Jeho dílo je v historii lidstva téměř nepřekonatelné. Byla to náhoda? Ne. Byla to Boží prozřetelnost.

(Pojďme si číst, Advent-Orion, Vrútky 2006)

Načítám kalendář